Przedstawiciele świata polityki, biznesu i eksperci z Polski i zagranicy wezmą udział w konferencji konferencja Fali Renowacji, na której zaprezentujemy raport pt. „Skuteczne programy wsparcia kompleksowej modernizacji energetycznej budynków”. Zaproponujemy konkretne rozwiązania dla Polski, dzięki którym można zwiększyć zarówno liczbę, jak i jakość tych renowacji.

Konferencja odbędzie się 2 czerwca w Warszawie w Cambridge Innovation Center w budynku Varso.

Monica Frassoni

włoska polityczka i przewodnicząca Europejskiego Stowarzyszenia na rzecz Oszczędności Energii (European Alliance to Save Energy). W latach 2009 do 2019 r. przewodnicząca Europejskiej Partii Zielonych, wieloletnia europosłanka (w latach 1999-2009), współprzewodniczącą grupy Zieloni/WSE w Parlamencie Europejskim od 2002 do 2009 r.

Andrzej Kaźmierski

Z zawodu informatyk, absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Przez wiele lat związany z branżą ICT, kolejno jako programista, analityk systemów, kierownik projektów, dyrektor sprzedaży i marketingu, członek zarządów spółek. Od 2015 roku związany z branżą OZE, w latach 2016-2019 dyrektor Departamentu OZE w Ministerstwie Energii. Obecnie zastępca dyrektora Departamentu Gospodarki Niskoemisyjnej w MRiT.

 

Michał Kurtyka 

Minister Klimatu i Środowiska (2019-2021), prezydent COP24, menedżer, ekspert i przedsiębiorca zaangażowany w projektowanie i prowadzenie strategicznej transformacji biznesowej i innowacyjnej, w tym dla start-upów technologicznych i przedsiębiorstw użyteczności publicznej. Autor książek, mi.in. „Zwrot ku sprawiedliwej transformacji”.

 

 Adrian Joyce 

Przewodniczący kampanii Renovate Europe, która zrzesza 49 członków z różnych segmentów sektora budowlanego. Sekretarz Generalny EuroACE, europejskiego stowarzyszenia biznesowego, w skład którego wchodzi 15 wiodących firm wytwarzających produkty i wyposażenie w sektorze budowlanym. Były przewodniczący Koalicji na rzecz Oszczędności Energii, która, przez swoich członków, reprezentuje ok. 15 milionów obywateli UE. Z wykształcenia architekt, profesor architektury w Louvain-le-Neuve w Belgii.

Adam Jędrzejczak

Prezes zarządu firmy Danfoss i prezydent regionu Europy Wschodniej, odpowiadający za sprzedaż w wszystkich 17 krajach regionu. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w okresie intensywnych przemian gospodarczych w Polsce, pracując zarówno w firmach z kapitałem zagranicznym jak i polskim. Karierę rozpoczął w Deloitte, gdzie był zaangażowany w projekty konsultingowe z zakresu restrukturyzacji przedsiębiorstw. Ukończył studia MBA na Uniwersytecie Erazma w Rotterdamie.

Andrzej Kielar

Andrzej Kielar, prezes ROCKWOOL Polska, wiodącego światowego producenta wełny skalnej. Z firmą związany od 25 lat – zaczynał pracę jako przedstawiciel handlowy i sukcesywnie piął się po szczeblach kariery. Dziś koordynuje działania firmy nie tylko w Polsce, ale również w Krajach Bałtyckich, w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech oraz w Ukrainie i Mołdawii.

 

Karolina Loth-Babut

Dyrektor Zarządzająca w Krajowej Agencji Poszanowania Energii S.A. W KAPE pracuje od 1998 roku. Od tego czasu brała udział w wielu projektach doradczych oraz ekspertyzach wykonywanych przez KAPE dla przedsiębiorstw, organów administracji państwowej i samorządowej, organizacji pozarządowych, agencji PR związanych z efektywnością energetyczną. Obecnie odpowiedzialna za współpracę międzynarodową, obsługę klienta, marketing i sprzedaż oraz administrację. Angażuje się także w projekty pilotażowe i edukacyjne związane z efektywnością energetyczną oraz odnawialnymi źródłami energii oraz wpisujące się w założenia rozwoju zrównoważonego na rodzimym rynku, głównie w sektorze przemysłu, budownictwa oraz gospodarki niskoemisyjnej.

Justyna Glusman

Dyrektorka zarządzająca Fali Renowacji, w latach 2019-2021 w zarządzie m.st. Warszawy, odpowiedzialna za zrównoważony rozwój i politykę klimatyczną miasta. Działaczka społeczna, absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz London School of Economics and Political Science, gdzie obroniła doktorat w dziedzinie polityki gospodarczej. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w instytucjach administracji publicznej, samorządu terytorialnego oraz w sektorze prywatnym. Członkini Rady Programowej Kongresu Obywatelskiego.

Aleksander Śniegocki

Kieruje Instytutem Reform oraz nadzoruje prace analityczne skupione wokół polityki klimatycznej i transformacji energetycznej. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w zakresie realizacji ilościowych i jakościowych ocen wpływu polityk publicznych oraz wsparcia przygotowania dokumentów strategicznych, w tym Długoterminowej Strategii Renowacji Budynków. Skupia się na tworzeniu i zarządzaniu systemowymi projektami sprzyjającymi usprawnianiu polityki publicznej zarówno w Polsce, jak i krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Doświadczenie zdobywał poprzez wdrażanie krajowych i unijnych projektów badawczych, m. in. w ramach programu Horyzont 2020, oraz doradztwo na rzecz administracji publicznej i sektora prywatnego.

 

Data i miejsce:

2 czerwca 2022, Warszawa (stacjonarnie)

Cambridge Innovation Center, Varso, ul. Chmielna 73

Kontakt dla mediów:

justyna.glusman@falarenowacji.com

+48 784 445 548