Skip to main content

RenOwacja2024-laureaci konkursu 21 lutego 2024

energetyka konkurs termomodernizacja

Dodatkowo, dla jednego budynku ze wszystkich powyższych kategorii przyznana zostanie Nagroda Publiczności. Jury, składające się z ekspertów w zakresie efektywności energetycznej budynków i architektów, będzie oceniać zgłoszone budynki, które spełniają co najmniej 3 z 6 działań składających się na kompleksową modernizację:

 

  1. Demontaż nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe oraz zakup i montaż efektywnego źródła ciepła.
  2. Demontaż oraz zakup i montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania lub cwu (w tym kolektorów słonecznych).
  3. Zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej.
  4. Zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.
  5. Zakup i montaż ocieplenia przegród budowlanych.
  6. Wymiana stolarki okiennej w tym okien/drzwi balkonowych, okien połaciowych, drzwi zewnętrznych, bram garażowych.

Pobierz nasz katalog:

Sample declaration of withdrawal from the contract.

Poza efektywnością energetyczną oceniane będą także walory estetyczne oraz poprawa komfortu użytkowania i jakość zastosowanych materiałów. Istotnym elementem będzie również innowacyjność wdrożonych rozwiązań.

 

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie symbolicznych nagród będzie mieć miejsce 26 stycznia 2024 r. podczas 4 Design Days, wydarzenia organizowanego w Katowicach. Dodatkowo planujemy również stworzenie mapy modelowych renowacji w Polsce, dostępnej na stronie www.falarenowacji.pl, na której prezentowane będą renowacje warte promowania jako dobre praktyki.

 

Jury, składające się z ekspertów w zakresie efektywności energetycznej budynków i architektów, będzie oceniać zgłoszone budynki, które spełniają co najmniej 3 z 6 działań składających się na kompleksową modernizację:

Startując z konkursem RenOwacja2024 chcemy pokazać dobre praktyki w zakresie kompleksowej modernizacji budynków różnych typów. Efektem dobrze zrealizowanych renowacji budynków, czy to mieszkalnych, czy użyteczności publicznej i komercyjnych, poza niższymi kosztami energii, są ciekawe architektonicznie, komfortowe, a także estetyczne przestrzenie, w których się dobrze mieszka, pracuje, czy spędza wolny czas. Poprawa efektywności energetycznej budynku niesie więc ze sobą także wiele innych korzyści dla ich mieszkańców i użytkowników.

Justyna Glusman, Dyrektor Zarządzająca Fali Renowacji

Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń przez formularz oraz do zapoznania się z regulaminem.

energetyka konkurs termomodernizacja

Działamy w zakresie

Rekomendacje

Współpraca

Raporty

Edukacja

Aktualności

Zobacz wszystkie

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi działaniami a także z wydarzeniami z zakresu efektywności energetycznej w budynkach oraz z ciekawymi raportami czy publikacjami. 

Aktualności

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi działaniami a także z wydarzeniami z zakresu efektywności energetycznej w budynkach oraz z ciekawymi raportami czy publikacjami. 

Zobacz wszystkie

Nasi członkowie

O nas

Jesteśmy międzysektorową grupą ekspercką zajmującą się zagadnieniami związanymi z efektywnością energetyczną budynków