RenOwacja
Cyklicznie co roku, wspólnie z Grupą PTWP Stowarzyszenie Fala Renowacji organizuje konkurs na modelową renowację energetyczną budynków różnych typów.
RenOwacja2025 – druga edycja konkursu na modelową renowację energetyczną
Już po raz drugi Stowarzyszenia Fala Renowacji oraz PTWP wyłoniło modelowe renowacje energetyczne budynków różnych typów:
- Budynek mieszkalny jednorodzinny
- Budynek mieszkalny wielorodzinny
- Budynek użyteczności publicznej
- Budynek komercyjny
W tej edycji, ze względu na wysoką jakość zgłoszonych renowacji Jury złożone z ekspertów w dziedzinie efeketywnoście energetycznej budynków, architektów i przedstawicieli Patronów, zdecydowało się na przyznanie 3 wyróżnień.
Tradycyjnie, swojego Laureata wyłoniła także Publiczność.
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie a zwycięzcom za pojawienie się na Gali wręczenia symbolicznych statuetek i dyplomów, która odbyła się 23.01.2025 podczas 4 Design Days w Katowicach.
Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi zgłoszonymi w edycji 2025 renowacjami oraz korzystania z Mapy Renowacji.
RenOwacja2024 – pierwsza edycja konkursu na modelową renowację energetyczną
W 2024 r. Stowarzyszenia Fala Renowacji oraz PTWP zorganizowały wspólnie pierwszą edycję konkursu RenOwacja2024. W ramach konkursu jury, złożone z przedstawicieli architektów i ekspertów z dziedziny efektywności energetycznej budynków, wybrało najlepsze ze zgłoszonych projektów renowacje budynków w 4 kategoriach:
- Budynek mieszkalny jednorodzinny
- Budynek mieszkalny wielorodzinny
- Budynek użyteczności publicznej
- Budynek komercyjny
Dodatkowo, dla jednego budynku ze wszystkich powyższych kategorii przyznano Nagrodę Publiczności oraz wyróżnienie.
kompleksowość modernizacji
poprawa efektywności energetycznej
zastosowanie innowacyjnych rozwiązań
estetyka
jakość zastosowanych materiałów
Organizując kolejne edycje konkursu RenOwacja chcemy pokazać dobre praktyki w zakresie kompleksowej modernizacji budynków różnych typów. Efektem dobrze zrealizowanych renowacji budynków, czy to mieszkalnych, czy użyteczności publicznej i komercyjnych, poza niższymi kosztami energii, są ciekawe architektonicznie, komfortowe, a także estetyczne przestrzenie, w których się dobrze mieszka, pracuje, czy spędza wolny czas. Poprawa efektywności energetycznej budynku niesie więc ze sobą także wiele innych korzyści dla ich mieszkańców i użytkowników.
Jan Ruszkowski, Dyrektor Zarządzający Fali Renowacji