Skip to main content

Konferencja roczna FR 2022 3 czerwca 2022

energetyka pierwszeństwo ee wydarzenie

2 czerwca 2022 Stowarzyszenie Fala Renowacji zorganizowało konferencję roczną w formie spotkania eksperckiego towarzyszącego premierze raportu Fali Renowacji nt. skutecznych programów wsparcia kompleksowej modernizacji energetycznej budynków.

 

Żyjemy w czasach rosnących gwałtownie cen energii, niestabilności jej dostaw, konieczności znalezienia zupełnie nowych źródeł jej pochodzenia oraz przyspieszenia w dążeniu do osiągnięcia celów klimatycznych, które zdecydują o przyszłości naszej planety. Splot czynników społeczno-gospodarczych, politycznych oraz środowiskowych sprawia, że to właśnie lata 20. XXI w. są decydującym okresem dla przyspieszenia transformacji energetycznej. Sektor budowlany jest tu kluczowy, bo 40% energii zużywanej przez budynki w UE nadal pochodzi z bezpośredniego wykorzystania paliw kopalnych.

 

Na spotkaniu zaprezentowano m.in. wnioski z raportu pt. „Efektywne instrumenty wspierania kompleksowej modernizacji energetycznej budynków w Polsce”. Dokument ten zawiera praktyczne rekomendacje dla polskich decydentów, pokazuje na jakie wsparcie w modernizacji budynków mogą liczyć mieszkańcy innych europejskich krajów, czy możliwa jest adaptacja tych rozwiązań w Polsce i jak zaplanować wydatki na ten cel. Uwzględnia też szerszy europejski kontekst, w tym dyrektywę ws. charakterystyki energetycznej budynków (EPBD) oraz pakiet “Fit-for-55″.

 

Prelegenci i paneliści:

  • Monica Frassoni – Przewodnicząca, European Alliance to Save Energy (EU-ASE)
  • Michał Kurtyka – były Minister Klimatu i Środowiska
  • Adrian Joyce – Dyrektor Renovate Europe Campaign
  • Aleksander Śniegocki – Instytut Reform
  • Karolina Loth-Babut – Dyrektor Zarządzająca, Krajowa Agencja Poszanowania Energii (KAPE)
  • Adam Jędrzejczak – Prezes Firmy Członkowskiej Fali Renowacji
  • Andrzej Kaźmierski – Dyrektor Departamentu Gospodarki Niskoemisyjnej (MRiT)

 

energetyka pierwszeństwo ee wydarzenie

Działamy w zakresie

Rekomendacje

Współpraca

Raporty

Edukacja

Aktualności

Zobacz wszystkie

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi działaniami a także z wydarzeniami z zakresu efektywności energetycznej w budynkach oraz z ciekawymi raportami czy publikacjami. 

Aktualności

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi działaniami a także z wydarzeniami z zakresu efektywności energetycznej w budynkach oraz z ciekawymi raportami czy publikacjami. 

Zobacz wszystkie

Nasi członkowie

O nas

Jesteśmy międzysektorową grupą ekspercką zajmującą się zagadnieniami związanymi z efektywnością energetyczną budynków