Skip to main content

Raport Fali Renowacji – efektywne instrumenty wsparcia 18 czerwca 2023

Przedstawiamy Państwu raport, w którym przeanalizowaliśmy doświadczenia innych europejskich państw i sprawdziliśmy, które przyniosły najlepsze i przystające do polskich potrzeb rezultaty. Na tej podstawie przygotowaliśmy szereg rekomendacji dla decydentów, którzy w kontekście zmian prawa unijnego, w szczególności rewizji dyrektywy o charakterystyce energetycznej budynków, będą musieli zmierzyć się z wyzwaniem przyspieszenia fali renowacji, a także wdrożenia szeregu innych rozwiązań regulacyjnych. Co więcej, wraz z uruchomieniem środków unijnych, m.in. w ramach Krajowego Planu Odbudowy, uzyskamy dodatkowe wsparcie na finansowanie tego typu ambitnych działań. Warto zadbać o to, aby tę szansę odpowiednio wykorzystać.

 

Zachęcamy do lektury!

FR_raport_Efektywne-instrumenty-sklad-31_05.pdf

Żyjemy w czasach rosnących gwałtownie cen energii, niestabilności jej dostaw, konieczności znalezienia zupełnie nowych źródeł jej pochodzenia oraz przyspieszenia w dążeniu do osiągnięcia celów klimatycznych, które zdecydują o przyszłości naszej planety. Splot czynników społeczno-gospodarczych, politycznych oraz środowiskowych sprawia, że to właśnie lata 20. XXI w. są kluczowym okresem dla przyspieszenia transformacji energetycznej. Transformacja sektora budowlanego ma w tym kontekście kluczowe znaczenie. Lepsze i bardziej energooszczędne budynki poprawią jakość życia ich mieszkańców, pozwolą na obniżenie codziennych rachunków zmniejszając zjawisko ubóstwa energetycznego, pozwolą na ograniczenie importu paliw kopalnych i przyczynią się do osiągnięcia celów energetycznych i środowiskowych Unii Europejskiej. Poprawa efektywności energetycznej budynków niesie zatem ze sobą ogromne korzyści dla poprawy bezpieczeństwa energetycznego Polski, ale i dla gospodarki oraz społeczeństwa.

Działamy w zakresie

Rekomendacje

Współpraca

Raporty

Edukacja

Aktualności

Zobacz wszystkie

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi działaniami a także z wydarzeniami z zakresu efektywności energetycznej w budynkach oraz z ciekawymi raportami czy publikacjami. 

Aktualności

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi działaniami a także z wydarzeniami z zakresu efektywności energetycznej w budynkach oraz z ciekawymi raportami czy publikacjami. 

Zobacz wszystkie

Nasi członkowie

O nas

Jesteśmy międzysektorową grupą ekspercką zajmującą się zagadnieniami związanymi z efektywnością energetyczną budynków